"Enter"a basıp içeriğe geçin

BEYAZ EŞYA TEKNİSYENLİĞİ İŞ FIRSATLARI

Beyaz eşya servis teknisyeni olarak görev yapmak isteyen kişiler için pek çok farklı iş imkanı bulunmaktadır. Kişiler 3 ayrı dalda çalışma imkanına sahip olabilmektedir. Bunlardan birincisi kendi işlerini kurmaları ve serbest olarak çalışabilmeleridir. Kendi alanlarında çalışmak isteyen kişiler küçük bir dükkan açarak daha ufak işlerde çalışabilirlerken, bir şahıs firması kurarak beyaz eşya markaları için teknik servislik de yapabilmektedir.

Tamamen kişilerin kararına kalmış olan bu durum kapsamında kişiler daha geniş çaplı işlerde de başarı sağlayabilmektedir. Örneğin bazı teknisyenler sadece bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesi servisliği üstlenirken, daha farklı alanlarda çalışmak isteyen kişiler ise tüm ev aletlerinin bakımını ve onarımını üstlenmektedir.

Beyaz eşya teknisyenleri olarak faaliyet göstermek isteyen kişiler, büyük fabrikalarda çalışarak da faaliyet gösterebilmektedir. Türkiye, beyaz eşya üreticileri açısından oldukça zengindir. Hatta yurt dışında da pazarları bulunan bu firmalar için pek çok işveren yeni teknisyen arayışına da girmektedir. Fabrikalarda çalışan teknisyenler gerekli başarıyı gösterdikleri takdirde yurt dışında bulunan fabrikalara da gönderilmekte ve buralarda da istihdam edilebilmektedir.

Özellikle mühendislerin gözetiminde olan bu kişilerin gerekli bilgi birikimine sahip olmaları da yine yurt dışı deneyimi için oldukça önemlidir. Bu sayede kişiler terfi alabilmekte ve fabrikaların diğer alanlarında çalışabilme şansı elde edebilmektedir. Yani durum tamamen kişilerin kendilerini olumlu yönde geliştirmelerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Beyaz eşya teknisyeni nedir sorusunun yanında yine daha farklı imkanlardan bahsetmek de mümkün olmaktadır. Beyaz eşya teknisyeni olmak isteyen kişiler 3. Seçenek olarak beyaz eşya mağazalarının teknik servis bölümlerinde çalışabilmektedir. Sahada görev yapan ve aynı zamanda mağazada çalışabilen bu teknisyenler, tamir ve onarım alanında istihdam edilmektedir. Pek çok farklı beyaz eşyanın bakımını ve onarımını sağlayabilen kişiler aynı zamanda işçilik alanında da gerekli beceriyi edinmektedir.

Yeterli bilgi birikimi edinildikten sonra ise farklı alanlara yönelim sağlanabilmekte ve yine daha büyük şirketlere geçiş sağlanabilmektedir. Fabrikalar, daha küçük yaşta olan teknisyenleri yetiştirmek üzere istihdam edebilmektedir; ancak işlerin çok daha hızlı yürüyebilmesi için donanımlı ve tecrübeli olan personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da işin mutfağında yetişmeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonİŞ BAŞVURUSU İÇİN ARAYIN