"Enter"a basıp içeriğe geçin

Beyaz Eşya Teknisyeninin Vasıfları Ne Olmalıdır?

Beyaz eşya servis teknisyeni olabilmek için elbette bir okuldan mezun olmak yeterli değildir. Piyasada bu mesleğe sahip olan; ancak pek bir becerisi olmayan teknisyenler de bulunmaktadır. Mesleğin gerekliliklerinin mutlaka teknisyen olmak isteyen kişide bulunması gerekmektedir. Bu vasıflar ise mesleğin daha kaliteli bir şekilde icra edilebilmesi için gerekli olan vasıflardır. Bu mesleğe mensup olan kişilerin aşağıdaki özellikleri mutlaka barındırıyor olması gerekmektedir.

Beyaz eşya teknisyeni olmak isteyen kişiler mutlaka fizik alanına ilgili olmalıdır.
El becerisi konusunda oldukça usta olması ve küçük el aletlerini kullanım konusunda belli yatkınlığının olması gerekmektedir.
Beden sağlığının yerinde olmasının yanında mutlak suretle güçlü bir bedene sahip olması gerekmektedir.
Kişilerin görme konusunda herhangi bir zorluğunun bulunmaması gerekmektedir.
Sorumluluklarını yerine getirebilen ve dikkatli bireyler olması gerekmektedir.
Çalışma ortamı zorlu olan bu meslekte kişilerin mutlaka zorlukların üstesinden gelebilecek nitelikte olmaları gerekmektedir.

Beyaz eşya teknisyeni olmak isteyen kişiler, sürekli olarak kol ve beden gücü harcayarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle alanında başarılı olan kişilerden oluşmaları gerekmektedir. Müşteriler ile iletişim kurulması gerektiğinden dolayı kişilerin iletişime açık olmaları da yine büyük önem taşımaktadır. Bu kişiler gerekli vasıfları taşıyarak faaliyet gösterdikleri takdirde alanlarında başarıyı da çok kısa bir süre içinde yakalayabilmektedir.
Sorumluluk sahibi olmak beyaz eşya teknisyeni olabilmek için çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü kişiler hem müşterilere hem de işverenlerine karşı sorumludur.

Mühendisler ile birlikte senkronize çalışan teknisyenler, verilen işi zamanında yapabilme yeteneğine de sahip olmalıdır. Aynı zamanda donanımlarını artırmaları da yine ön planda olması gereken özellikler arasında yer almaktadır. Ekstra donanımlara sahip olan kişiler diğer teknisyenlerden bir adım daha öne çıkabilmekte ve terfi alarak kalite kontrol uzmanlığına kadar yükselebilmektedir. İşlerin en hızlı ve pratik bir şekilde ilerleyebilmesi için el becerisi ve tecrübe büyük önem taşımaktadır. Uzun vadede bu donanımlar, tecrübe ve el becerisi kişilere başarı sağlayabilmektedir.

 • Genellikle en az meslek lisesinden mezun olmuş olan kişiler bu alanda istihdam edilmektedir.
 • Alanında tecrübeli ve pek çok aleti kullanabilen kişiler aranmaktadır.
 • Beyaz eşya teknisyeni olarak istihdam edilecek olan kişiler, SRC 4 belgesine sahip olmalı ve B sınıfı ehliyetleri de bulunmalıdır.
 • Hem yazılı hem de sözlü alanda kuvvetli iletişim kurabilen kişiler olmaları gerekmektedir.
 • Beyaz eşyalara ait tüm bakımların ve onarımların kısa vadede yapılabiliyor olması gerekmektedir. Bu nedenle de alanında yetkin olan kişiler bu işi tercih etmelidir.
 • Beyaz eşya ile alakalı pek çok terim, bu kişiler tarafından bilinmeli ve kişiler ekip çalışmasına yatkın olmalıdır.
 • Beyaz eşya teknisyeni nedir? Sorusunu soran kişiler aynı zamanda bu alanda ne gibi kriterler arandığının yanı sıra ne tür bir bilgi birikimine sahip olunması gerektiğini de merak etmektedir. Beyaz eşya teknisyeni olacak kişiler belli bir bilgi birikimine sahip olmak durumunda değildir. Pek çok firma yetiştirilmek üzere de eleman aramaktadır.
  Beyaz eşya servis teknisyenleri genellikle sıfırdan işe başlamakta ve işi çalıştıkları yerde öğrenmektedir. Elbette görmüş oldukları stajlar ve okullarda yapılan uygulamalar da katkı sağlamaktadır; ancak genellikle 0 tecrübe ile bu işe başlayan kişilerin de sayısı oldukça fazladır. Bu mesleğe mensup olmak isteyen kişiler aynı zamanda belli bir tecrübeye sahip olarak da iş hayatına atılabilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Call Now ButtonİŞ BAŞVURUSU İÇİN ARAYIN